Пресса

Кандидат на посаду мера став інтерконтинентальним чемпіоном України у непрофесійному боксі

Минулої суботи відомий продюсер та кандидат на посаду мера Києва Єгор Бенкендорф на прізвисько «Скажена бджола» здобув звання «інтерконтинентального чемпіона України» в найпрестижнішій ваговій категорії.

За це звання Бенкендорф змагався у боксерському двобої з американським суперважкоатлетом Седріком Філдсом на прізвисько «Великий олень». Бій відбувся у рамках змагання «Битва за Київ» – проекту самого пана Бенкендорфа, за допомогою якого він сподівається істотно підвищити власний рейтинг на виборах.

До речі, для Єгора це був перший поєдинок у житті. Бій між кандидатом на посаду столичного мера і професійним боксером, який, до речі, важчий за Бенкендорфа аж на 40 кілограмів, тривав три раунди по півтори хвилини і став справжнім видовищем для скептично налаштованої публіки. У середині поєдинку дебютант пропустив від американця кілька доволі потужних ударів, після одного з яких опинився в нокдауні. Проте кандидат у мери швидко прийшов до тями і спромігся-таки довести бій до кінця. У результаті поєдинку арбітри присудили бойову нічию. А Седрік Філдс великодушно віддав чемпіонський пояс Єгору Бенкендорфу.

«Вечірка» вирішила розпитати новоспеченого чемпіона про його враження від поєдинку та плани на найближче майбутнє.

- Єгоре, розкажіть, будь ласка, про свої враження від поєдинку.

- Вони у мене залишилися незабутні в буквальному сенсі цього слова. По-перше, тому, що до фіналу боксери готуються по кілька років. Я ж готувався усього два тижні. По-друге, цей бій був для мене першим у житті.

- Страшно було виходити в ринг?

- Зізнаюсь чесно – так. Я часто уявляв собі майбутній бій, при цьому боявся, щоб Седрік Філдс часом не зламав мені носа чи не наніс ще якихось серйозних травм – у мене ж зараз ціла купа телевізійних проектів. А зі зламаним носом реалізовувати їх було б, м‘яко кажучи, неприємно. Проте все закінчилося настільки швидко, що навіть коли я пропустив удар у вухо та на певний час втратив свідомість, то не встиг навіть злякатися. Він так швидко розгорнув комбінацію, що я прийшов до тями вже коли арбітр рахував до десяти. Я одразу ж звівся на ноги, почав плескати рукавичками, показуючи, що готовий продовжувати бій. Знаєте, у результаті усе ж таки виявилося, що все не так страшно, як я це собі уявляв.

- Тренувалися самостійно?

- Посилені тренування я проводив під керівництвом тренерів Володимира Золотарьова та Аліни Шатерникової. На тренуваннях було дуже важко, адже до цього я не міг навіть уявити, що бокс – такий складний вид спорту. Коли дивишся поєдинки по телевізору, здається, що все дуже легко, а у реальності все виявилося набагато важчим і виснажливішим. У мене дихання збилося вже на тридцятій секунді поєдинку. Виявилося, що я не такий витривалий, як вважав.

- Седріка Філдса довго умовляти довелося?

- Американський боксер з легкістю погодився на проведення такого поєдинку і з радістю приїхав до Києва. До речі, я – дебютант у боксі і, на відміну від Седріка Філдса, який має на своєму рахунку 22 перемоги, не виграв жодного бою. Проте великим моїм плюсом було те, що я при цьому не програвав. А в нашому з ним поєдинку Седрік Філдс довів, що він не лише великий боксер, а ще й неперевершений шоумен. Деякі боксери, виходячи на ринг, забувають про глядача, думаючи лише про перемогу. Філдс же від самого початку вийшов, пританцьовуючи, він увесь час спілкувався з глядачами, намагався залякати мене, криками і жестами показуючи, що він мене вб‘є, відріже мені голову. Та це було зайве, бо я і так боявся (сміється). Кожен його удар міг стати для мене не лише вирішальним, а й узагалі останнім.

- А що взагалі надихнуло вас на ідею провести поєдинок?

- Розвішані по Києву білборди з написами на кшталт «Києву потрібен розумний мер» або «Києву потрібен сильний мер». Я вирішив, що не писатиму на плакатах, що я сильний, розумний або красивий. Я доведу це на ділі своїм поєдинком. Ви знаєте, на сьогодні майбутній мер столиці повинен працювати не лише головою, а й руками. Це чудово показав випадок, коли голова МВС Юрій Луценко вдарив мера Києва Леоніда Черновецького.

- Як ви вважаєте, цей бій якось вплине на ваш рейтинг у передвиборних перегонах?

- Гадаю, що за мене, на жаль, проголосують лише ті люди, які добре мене знають, які в мені упевнені. А цей бій – привід для людей, які мене не знають, звернути на мене увагу, звернути увагу на мою програму, зацікавитися, хто ж такий Єгор Бенкендорф.

- Ваш проект «Битва за Київ» закінчився цим поєдинком чи плануєте якось його продовжити?

- Я запросив абсолютно всіх кандидатів на посаду мера вийти на ринг і взяти участь у проекті, тобто не займатися балаканиною, а зійтися у поєдинку на рингу. На жаль, ніхто не зголосився. Проте до виборів ще два тижні, можливо, хтось ще погодиться.

- А чим ви плануєте займатися впродовж двох тижнів, що залишилися до виборів?

- Я зараз готую проект «Великі українці», також планую випустити в ефір фільм «Казка про чоловіка та жінку», а ще мрію навести лад у власному дворі, аби показати людям, що я не лише даю передвиборні обіцянки, а й щось роблю до виборів. У такий спосіб можна принести користь місту, а не просто витратити гроші на рекламу.

Коментарі

Думки інших претендентів на крісло мера щодо проекту «Битва за Київ» значно різняться, проте всі вони заявляють, що самі в подібному заході брати участь не готові.

Так, кандидат у мери від Партії регіонів Василь Горбаль вважає, що бій Бенкендорфа з Седріком Філдсом додасть трішки гумору до нудної передвиборної кампанії: «Сам я навряд чи братиму участь у будь-яких спортивних чи розважальних заходах для підвищення свого рейтингу». Також він зазначив, що крок Єгора Бенкендорфа, без сумніву, є дуже вдалим, проте рейтинг кандидатові не підвищить: «Єгор – яскрава і талановита людина. І його ідея може стати яскравим нешаблонним моментом цієї кампанії, проте мені здається, що на його рейтинг це жодним чином не вплине».

Решта кандидатів на посаду столичного мера сприйняли проект «Битва за Київ» з певною часткою іронії. «Кожен божеволіє по-своєму!» – прокоментував поєдинок лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. На його думку, вибори Київського міського голови – справа серйозна, і від того, хто керуватиме столицею, «бенкендорфи» чи українці, певною мірою залежатиме доля всієї країни. Сам він в акціях на зразок «Битви за Київ» брати участь не збирається. «Ця маячня – не для нас. Ми не привертаємо до себе уваги усілякими дешевими трюками», – зазначив пан Тягнибок.

На думку іншого кандидата в мери, Вадима Гладчука, займатися як боксом, так і виборами мають професіонали: «В мери повинні йти не боксери, продюсери чи клоуни, як Бенкендорф, а професіонали». Він вважає, що рейтинг Єгора Бенкендорфа від проведення поєдинку не підніметься, а сама ідея здається панові Гладчуку безглуздою: «Я не збираюся подібними речами займатися. Кандидатів потрібно оцінювати за їх програмою, а не по «мордобоях». Це просто смішно».

Така реакція конкурентів Єгора Бенкендорфа була прогнозованою. Як повідомив «Вечірці» експерт Українського центру політології Віктор Стригаль, після того, як стане відомо про боксерський поєдинок «Битва за Київ», інші кандидати на посаду Київського міського голови, поза сумнівом, заявлять, що ідея Бенкендорфа жодним чином не підніме його рейтинг.

- У них промовляє не здоровий глузд, а чорна заздрість, – підкреслив експерт. – Рейтинг Бенкендорфа стрімко росте: на сьогодні він уже обігнав Василя Горбаля і наздоганяє Миколу Катеринчука. Мені здається, що проведення боксерського поєдинку додасть ще більше балів неординарному кандидатові в столичні мери.

На його думку, річ тут у популярності, якою користується бокс як вид спорту серед киян: «Я вважаю, що саме статус боксера допоміг Віталію Кличку отримати на попередніх виборах понад 20% голосів виборців».

14.05.2008 21:24

Источник: Вечірній Київ